بهره برداری از مجموعه پل ها و میدان استقلال اصفهان 

 

مجموعه پل ها و میدان استقلال اصفهان، روز یکشنبه (96/05/29) با حضور مسئولان استانی و شهری اصفهان، خانواده شهیدان و جمعی از مردم در ورودی شمال غرب اصفهان به بهره برداری رسید و طی مراسمی به میزبانی شهرداری محترم اصفهان، از ارکان پروژه تقدیر بعمل آمد و جناب آقای مهندس صرامی به نمایندگی از شرکت هگزا دریافت کننده لوح تقدیر و تندیس از سوی شهردار محترم اصفهان گردید.


عملیات اجرایی میدان استقلال در مرداد سال 94 با هدف ساماندهی ترافیکی و بهبود شرایط زیست محیطی و کاهش ترافیک مناطق 2 و 12 شهرداری اصفهان آغاز شد.

میدان استقلال دارای هفت ورودی از خمینی شهر، دهنو، بزرگراه آزادگان، خیابان استقلال، خیابان امام خمینی(ره) و دانشگاه صنعتی است.
احداث تقاطع پنج سطحی میدان استقلال شامل میدان با سه پل همسطح، 2 پل موازی روگذر، پل قطار شهری، پل زیرگذر و پل رمپ جهتی(چپگَرد) است که مسیـر دسترسی به خیابان استقلال، بلوار امام خمینی، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهـان، بزرگراه آزادگان و خیابان محمود آبادی را فراهم می آورد.
همچنین پل های موازی روگذر در هفت متری زمین برای اتصال خیابان امام خمینی به اتوبان آزادگان و یک روگذر با ارتفاع 14 متر برای اتصال بلوار دانشگاه صنعتی به بلوار آزادگان و یک زیرگذر در بلوار دانشگاه صنعتی و میدان اصلی با عرض عبور 16 متر، به شعاع 90 متر احداث شده است.
تقاطع غیرهمسطح استقلال، نقطه آغاز عملیات اجرایی حلقه چهارم ترافیکی اصفهان محسوب می شود.
با اجرای مجموعه پل‌ها و میدان استقلال یکهزارو 600 متر از طول حلقه چهارم حفاظتی شهر اصفهان نیز احداث می‌شود.
حلقه ترافیکی، شبکه عبور و مروری است که از یک نقطه شهر آغاز می شود و با عبور پیرامونی از مناطقی از شهر به همان نقطه بازمی گردد.
اکنون چهار حلقه ترافیکی در اصفهان تعریف شده است که حلقه اول دربرگیرنده مناطق مرکزی، حلقه دوم دربرگیرنده خیابان های اصلی و پخش کننده ترافیک شهر، حلقه سوم شامل شبکه بزرگراهی اطراف شهر است و حلقه چهارم یا همان رینگ حفاظتی وظیفه انتقال ترافیک عبوری و جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر را برعهده دارد و پروژه پل ها و میدان استقلال بخشی از این رینگ است که سبب روانسازی ترافیک برون شهری و درون شهری می شود.
پروژه مجموعه پل ها و میدان استقلال در سومین دوره جایزه جهانی 'خشت طلایی تهران 2016' در بین 23 طرح برتر از مجموع 400 طرح سراسر جهان، این جایزه را از آن خود کرد.
جایزه خشت طلایی به پروژه هایی تعلق می گیرد که علاوه بر عظمت و وسعت با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد و بیشترین تأثیر زیست محیطی، ترافیکی، فرهنگی و اجتماعی را بر ساختار منطقه ای اجرای آن داشته باشد.

 

 

 

 

 Esteghlal Interchanges
   
   
 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت هگزا می باشد.